in

GüldümGüldüm ÜzüldümÜzüldüm SinirlendimSinirlendim ŞaşırdımŞaşırdım BayıldımBayıldım Bu Neydi?Bu Neydi?

Sadece 4 Kilo! Yaşını Duyan Şaşırıyor

İnegöl’de yaşayan ve 2005 yılında dünyaya gelen Adnan ile Elif Bayrak çiftinin çocukları İlker Bayrak, doğduğunda gelişim geriliği nedeniyle ailesi tarafından Bursa’daki bazı hastanelere götürüldü.

Burada hastalığına teşhis konulamayan İlker Bayrak, daha sonra Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne götürüldü.

Bursa’da yaşayan 14 yaşındaki İlker Bayrak, 4 kilogram ağırlığında ve 65 santimetre boyunda. Doğuştan Silver-Russell sendromu (büyüme ve gelişme geriliği) hastası olan İlker Bayrak’ın en büyük hayali Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Fenerbahçe’nin eski kalecisi Volkan Demirel ile tanışmak.

MİLYONDA BİR GÖRÜLÜYOR

DHA’nın haberien göre; Bayrak’ın burada yapılan tetkiklerinde, milyonda bir görülen ‘Silver- Russell’ hastası olduğu tespit edildi. Bayrak, 14 yaşında olmasına rağmen 4 kilogram ağırlığında ve 65 santimetre boyunda.

Görenlerin kendisine ilgi gösterdiğini belirten İlker Bayrak, “Görünümümle insanların dikkatini çekiyorum. Evimde eğitim görüyorum, öğretmenlerim evime gelerek bana eğitim veriyor. Ailemi, arkadaşlarımı ve öğretmenlerimi çok seviyorum. En büyük hayalim, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Fenerbahçe’nin eski kalecisi Volkan Demirel ile tanışmak” dedi.

DOĞDUĞUNDA 850 GRAMDI

Çocuğunun 850 gram ağırlığında dünyaya geldiğini belirten baba Adnan Bayrak, “Çocuğumuz doğduğunda 100 gün küvezde kaldı. Gelişmediğinden dolayı hastanelere başvurduk. Ankara’da yapılan incelemelerde ‘Silver Russel’ adı verilen hastalık teşhisi konuldu. Milyonda bir görülen bir hastalık. Allah, bize nasip etmiş. Türkiye’de bu hastalığı bulunan 3 kişi vardı, birisi hayatını kaybetti. Onlar, çok özel ve farklı çocuklar. Biz bu konuda çok şanslıyız. Evimizin ve Bursa’nın neşesi oldu. Gittiği her yerde neşe kaynağı haline geldi. Şu anda 8. sınıf öğrencisi, evde eğitim alıyor. İkinci çocuğumuz çok sağlıklı ve normal” diye konuştu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 1 =

Loading…

0

Comments

0 comments

Next post

Protez Saç Sonrası İnanılmaz Değişen Kel Erkekler

Görenleri Hayrete Düşüren Apartman Mimarisi