in

GüldümGüldüm ÜzüldümÜzüldüm SinirlendimSinirlendim ŞaşırdımŞaşırdım BayıldımBayıldım Bu Neydi?Bu Neydi?

Öğrencisini Kefenleyerek Ders Anlatınca Açığa Alınan Öğretmen

Balıkesir’de bir öğrencisini sınıfta kefenleyip ders anlatan ve görüntüleri sosyal medyadan paylaşan öğretmen hakkında soruşturma açıldı.

Altıeylül 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Bekir Çete, ölünün kefenlenmesi işlemini sınıfta uygulamalı olarak anlattı. Bir öğrencisini kefenleyen öğretmen, buna ilişkin görüntüleri de sosyal medyadan paylaştı.Çete’nin paylaşımına göre, derse cami imamı da katıldı.

Bekir Çete, fotoğrafları “Bugün dersimizde bir öğrencimizi ölmeden öldürdük ve kefenleyip manevi olarak öbür dünyaya gönderdik. Bu aşamada Kasaplar Cami İmam Hatibi Cengiz hocama da teşekkür ediyorum. Ölümü, yeniden taa içimizde ve yanımızda hissettik” mesajıyla paylaştı.

Öğretmen Çete’nin sosyal medya hesabındaki paylaşımlardan, öğrencilerini morga ve mezarlığa da götürdüğü anlaşılıyor. “Ahiret hayatı” konusunu mezarlıkta işleyen öğretmen, yine bu anların fotoğraflarını da sosyal medya hesabından paylaştı. Çete, mesajında şöyle dedi:

“Bugün 11.sınıf öğrencilerimize, ahiret hayatı kokusunu, Balıkesir Başçeşme Mezarlığı’nda işledik. Hayatın en gerçek olayı olan eğitimi hatırlattım.”

VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Balıkesir Valiliği, öğretmen Bekir Çete hakkında soruşturma başlattı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Bekir Çete’nin 11. sınıfta okuyan bir öğrenciyi kefenleyerek ders anlattığı ve bunu sosyal medyadan paylaştığı iddiasıyla Balıkesir Valiliğince inceleme başlatıldığı belirtildi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 3 =

Loading…

0

Comments

0 comments

Next post

YPG’li Teröristlerin Uçaksavar Monteli Aracı Nokta Atışı Vuruldu

Polisin Yakaladığı Uyuşturucu Satıcısı Bakın Kim Çıktı