in

ÜzüldümÜzüldüm SinirlendimSinirlendim ŞaşırdımŞaşırdım BayıldımBayıldım Bu Neydi?Bu Neydi?

Binlerce Kişi Bu Fotoğrafın Ne Olduğunu Tahmin Edemedi

Nelson olarak bilinen ve fotoğrafını aşağıda görebileceğiniz bu yaratığa uzun uzun ve dikkatlice bakın. Bize göre ne olduğunu tahmin etmeniz yok yine de sonraki sayfada sizi doğru yönlendirecek bir ipucu vereceğiz

Yoksa bir fikriniz var mı? Her halükarda bu kesinlikle kocaman bir avokado ya da çarkıfelek meyvesi değil. Hayır, taş da değil.

O zaman ne?

Bunun Nelson isminde bir erkek hayvan olduğunu söyleyelim. Üstelik nadir rastlanılan bir tür de değil. Eminiz dünya üzerinde çoğu insan bu hayvana rastlamıştır.

Nelson fotoğraftaki durumda, vahşi doğada bulunduğunda hemen kliniğe götürüldü, burada gönüllülerden oluşan bir grup onun bakımını üstlendi.

Nelson bir kirpi ama sıradan bir kirpi değil! İğneleri yok, bu yüzden gezegendeki diğer türlerinden oldukça farklı görünüyor. Bakım merkezindeki gönüllüler, bir travma nedeniyle kendisini korumak için gerekli iğnelerden mahrum kaldığını söylüyorlar. Ayrıca her şeye rağmen hayatta kalmasının da muhteşem olduğu görüşündeler. Kirpiler yavaşlıklarıyla bilinirler ve kendilerini av olmaktan korumak için iğnelerine bel bağlarlar. Bunlar olmadan avcı hayvanların doğrudan hedefi haline gelirler.

Hayvan barınağındaki gönüller, Nelson’ın iğnelerinin yeniden çıkması için türlü türlü yöntemler denediler ancak başarılı olmadılar. Badem yağıyla egzotik hayvan masajlarını düzenli şekilde uyguladılar, ayrıca tüm ihtiyaçlarını karşılayarak onu şımarttılar. Bir yıldır devam eden düzenli masajlardan sonra iğnelerin tekrar çıkacağını umuyorlar.

Fakat şu sıralar karşı karşıya oldukları büyük bir sorun var. Nelson’ı bakım merkezinde mi tutmalılar, yoksa doğaya mı (uzun süre dayanabileceği meçhul olan yere) mi salmalılar?

Barınak ekibi şöyle diyor: “Hayatının geri kalanında Nelson’a bakmak bizim için gerçekten sorun değil. Ona bayılıyoruz ve her zaman yanındayız.”

Nelson’ın kirpi olduğunu tahmin edebildiniz mi? Bizce top şekline girip kıvrıldığında daha çok bir çarkıfelek meyvesine benziyor. Egzotik bir hayvan alacak olsaydınız Nelson’a bakmak ister miydiniz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 4 =

Loading…

0

Comments

0 comments

Next post

Mehmet Ali Erbil Yoğun Bakımda

Sahilde Kusmuk Bulan Balıkçı Zengin Oldu