in

GüldümGüldüm ÜzüldümÜzüldüm SinirlendimSinirlendim ŞaşırdımŞaşırdım BayıldımBayıldım Bu Neydi?Bu Neydi?

Arda Ayten Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

Kim Milyoner Olmak İster’de dün akşam tarihi bir final gerçekleşti. Arda Ayten adındaki yarışmacı 1 Milyon TL’lik soruya doğru cevap vererek büyük ödülün sahibi oldu.

Peki Arda Ayten kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte 1 Milyon kazanan adam Arda Ayten’in hayatı.

Arda Ayten kimdir, kaç yaşında ve nereli? soruları dün akşam ekranlara gelen Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 Milyonluk büyük ödül için yarışan Arda Ayten’in ardından merakla araştırılıyor.

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunuculuğunu yaptığı Kim Milyoner Olmak İster bilgi yarışmasında dün akşam heyecanlı ve duygu dolu dakikalar yaşandı. Arda Ayten 1 Milyon TL’lik soruya doğru cevap vererek büyük ödülün sahibi oldu. Sosyal medyada ise 1 Milyon TL’lik soru gündem oldu. İşte Arda Ayten’in hayatı.

ARDA AYTEN KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

Arda Ayten Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde tıp fakültesi öğrencisi. 19 yaşında olan Arda Ayten kitaplara karşı büyük ilgisi olduğunu dile getiriyor. “Param olmadığı için senede sadece 150 kitap okuyabiliyorum” sözleri ile herkesi duygulandıran genç yarışmacı, yarışmadan altığı parayla daha fazla kitap alıp okuyacağını söylemişti.

Henüz 4 yaşındayken anne ve babası ayrılan Arda Ayten, babasının kendisini yıllardır aramadığını ifade etti. Arda Ayten, 1 milyonluk final sorusuna kadar gelmesiyle, yarışmada uzun zaman sonra bir ilke imza attı.

Yorumlar

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 1 =

Loading…

0

Comments

0 comments

Next post

İşte 1 Milyon Lira Değerindeki Soru ve Cevabı

1 Milyonluk Soruyu Bilen Arda Ayten’in Eline Gerçekte Ne Kadar Para Geçecek?