in

2019 Kabuklu Fındık Fiyatları Açıklandı

Fındık fiyatları 2019 yılında ne kadar? Bu soruya cevap Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı konuşmasında fındık fiyatını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda pek çok konuda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının içerisindeki önemli başlıklar arasında fındık fiyatları da yer alıyor. Erdoğan, fındık fiyatlarının ne kadar olacağını açıkladı. İşte 2019 fındık fiyatları.

FINDIK FİYATI 2019

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada fındık fiyatlarını da açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fındık fiyatı ile ilgili açıklaması şöyle:

“Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan olarak fındıkta işbirliği çalışmalarını başlattık. Önemli bir adım atmış olduk. Biz fındık üreticilerini hep destekledik. Bu işin soygununu yapanlar var. TMO’yu devreye soktuk. Fındık üreticimize 8,5 milyar lira destekleme ödemesi yaptık. Fındık hasat döneminde üreticiler aleyhine gelişmelerde TMO’yu görevlendirerek taban fiyat oluşmasını sağladık. TMO’nun taban fiyatlarını açıklayarak fındık üreticilerine müjde vermek istiyorum. Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 17 lira, Levant kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 16,5 liradır. Mazot, gübre desteği ve alan bazlı destekle kilogram fiyatları 19 lira ile 18,5 lira arasına gelmiş oluyor. Kurban Bayramı akabinde alıma geçiliyor.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 4 =

Loading…

0

Comments

0 comments

Next post

Akılsız Telefonlar İçin WhatsApp Müjdesi

Tribünlerde Sigara İçen Çocuk Diye Paylaşılan Kişi 36 Yaşında Çıkınca Sosyal Medyada Gündem Oldu