in

GüldümGüldüm ÜzüldümÜzüldüm SinirlendimSinirlendim ŞaşırdımŞaşırdım BayıldımBayıldım Bu Neydi?Bu Neydi?

1 Milyonluk Soruyu Bilen Arda Ayten’in Eline Gerçekte Ne Kadar Para Geçecek?

19 yaşındaki üniversite öğrencisi Arda Ayten, “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasına damgasını vurdu.

Geçtiğimiz sezon yarışmanın 1 milyon lira değerindeki son sorusunu görmeye hak kazanan ama süre yetmediği için yeni sezonun ilk bölümüne tekrar konuk olan Arda, hepimizin deli gibi merak ettiği o meşhur son soruya doğru yanıt vermeyi başardı.

Murat Yıldırım’dan koltuğu devralan Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla gerçekleşen yarışmanın final sorusu da gerçekten ayakta alkışlanacak cinstendi.

Arda Ayten, 1 Milyon değerindeki soruya verdiği ‘toprak’ cevabının ardından 1 milyon lirayı kazanmayı başardı. Kazandı kazanmasına ama Arda’nın eline geçen para aslında ne kadar olacak?

VERGİLERDEN DOLAYI ELİNE GEÇECEK OLAN PARA AZALIYOR

Maalesef Arda yarışmada kazandığı 1 milyon liranın tamamına sahip olamayacak. Stopajıydı, vergisiydi derken Arda bu meblağın bir kısmını kaybediyor. Öyle ki, şans oyunları ile yarışma ve çekilişlerden kazanılan ikramiyeler, 28 seri nolu VİV genel tebliğine göre %20 stopaj yapılmak suretiyle vergilenmekte.

Vergi uzmanı Ozan Bingöl, Arda’nın eline geçecek olan paranın ne kadar olduğunu kendi Twitter hesabı üzerinden şöyle açıkladı:

Arda Ayten aslında bir milyoner olmak istese ve buna hak kazansa da bu dileği gerçekleşemiyor. Arda’nın eline kesintilerin ardından 801 bin 152 lira geçecek.

Sempatik kişiliği ve engin bilgisiyle bu genç yaşında böyle bir başarı yakalamayı başaran Arda’yı canı gönülden tebrik ediyoruz. Umarız, yarışmadan kazandığı bu ödül sayesinde ilerleyen yıllarda daha da büyük başarılara imza atar.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 + five =

Loading…

0

Comments

0 comments

Next post

Arda Ayten Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

Devre Mülk Tanıtım Gezisine Katıldı, Bir Sene Sonra İcralık Oldu